Jesteś pewien, że widziałeś już wszystko?

Zapisz się na nasz Newsletter, aby otrzymywać materiały szkoleniowe oraz informacje o nowościach!

Sprawdź gdzie kupić

infolinia

801 130 023

info@novitus.pl

90% drukarek Delio naprawionych - oświadczenie Zarządu

04 Styczeń 2020

Akcja Serwisowa - Drukarki Novitus Delio

 

90% drukarek Delio naprawionych czeka na odbiór w oddziałach serwisowych

Zarząd COMP SA wydał w dniu 4 stycznia 2020 kolejne oświadczenie w sprawie przebiegu akcji serwisowej drukarek Delio.

 

Treść komunikatu

Zgodnie w wcześniejszymi komunikatami, powołany sztab kryzysowy już w dniu 1.01.2020r. zlokalizował błąd w drukarkach Delio oraz niezwłocznie określił sposób jego naprawy. Opracowane zostały procedury akcji serwisowej, która została ogłoszona w dniu 2 stycznia 2020 i w którą zaangażowani zostali wszyscy pracownicy COMP SA oraz Partnerzy Serwisowi NOVITUS, tak aby maksymalnie zniwelować negatywne skutki błędu dla Klientów. Użytkownicy drukarek zostali poinformowani o konieczności dostarczenia urządzeń do Partnerów Serwisowych Spółki, którzy przekazują urządzenia do najbliższego fabrycznego punktu serwisowego NOVITUS, gdzie dokonana zostaje ich naprawa.

W ramach akcji naprawczej uruchomiliśmy działania we wszystkich oddziałach serwisu spółki w całej Polsce. Oddziały serwisowe bez przerwy, do chwili obecnej, dokonują napraw urządzeń. Wszystkie naprawy odbywają się zgodnie z zasadami sztuki i najlepszą wiedzą producenta oraz zgodnie z przepisami obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 w sprawie kas rejestrujących. Jednocześnie informujemy, że drukarki fiskalne Delio po naprawie spełniają wszelkie wymagane funkcje, kryteria i warunki techniczne określone w decyzjach homologacyjnych i w związku z powyższym nie wymagają ponownej certyfikacji.
Na chwilę obecną wszystkie urządzenia dostarczone do serwisu Centralnego w Nowym Sączu i oddziałów serwisowych w Warszawie i Dąbrowie Górniczej oraz utworzonych na potrzeby akcji serwisach w Zabrzu i Łodzi, zostały już naprawione i są gotowe do odbioru. Urządzenia przekazane do naprawy w oddziałach serwisowych w Gdańsku i Wrocławiu będą do odbioru w dniu jutrzejszym, a w Poznaniu najpóżniej w poniedziałek 6 stycznia.

Szacujemy, że na dzień dzisiejszy dokonaliśmy naprawy 90% drukarek i prognozujemy, że do dnia 6 stycznia 2020 akcja serwisowa powinna zostać zakończona, a naprawione urządzenia będą mogły trafić do swoich właścicieli. Dlatego nasze serwisy będą cały czas do Państwa dyspozycji, również jutro i pojutrze (5-6 stycznia 2020). O godzinach pracy serwisów w najbliższych dniach będziemy Państwa informować na stronie www.novitus.pl .
Jednocześnie przypominamy, że to pierwsza taka awaria w 25-cio letniej historii firmy i dotknęła tylko drukarek Delio. To model drukarek fiskalnych, którego konstrukcja pochodzi z 2000 roku i oparta jest o przepisy z końca lat 90-tych. Drukarki te od roku nie są już produkowane i oferowane przez Spółkę. Szacujemy że obecnie na rynku pozostało ich już stosunkowo niewiele (około 5 tys. sztuk). To zaledwie 0,5% wszystkich urządzeń, które zostały wprowadzone na rynek pod marką NOVITUS oraz wg naszych szacunków mniej niż 0,2% wszystkich urządzeń fiskalnych pracujących obecnie na polskim rynku. Wszystkie inne urządzenia Novitus, w tym wszystkie kasy i drukarki online, działają niezawodnie.

W imieniu Zarządu spółki pragnę podkreślić, że o szybkiej reakcji i udanej interwencji w tak trudnej dla naszych Klientów kryzysowej sytuacji, decydują ludzie – pracownicy naszej firmy oraz firm partnerskich, którzy z ogromnym poświęceniem, niemal bez odpoczynku pracują nad jak najszybszym zakończeniem akcji naprawczej. Wierzymy, że ten ogromny wysiłek pomoże naszym Klientom w szybkim powrocie do normalnej działalności biznesowej. Dokładamy wszystkich starań, aby ten moment nastąpił jak najszybciej.

W imieniu Zarządu COMP SA podpisał Jarosław Grzegorz Wilk 

 

Pełny dokument do pobrania TUTAJ

 
 
 • Novitus
 • Novitus
 • Novitus
 • Novitus
 • Novitus
 • Novitus
 • Novitus
 • Novitus
 • Novitus
 • Novitus
 • Novitus